Голодомор-геноцид

Ініційовану Україною в ООН Декларацію на честь трагічного 90-річчя Голодомору 1932-1933 років підписали 55 держав-членів організації та делегація ЄС.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у соцмережі Х.

«Жахи Голодомору мають служити чітким нагадуванням нинішнім і майбутнім поколінням про необхідність запобігання подібним звірствам і спробам використання їжі як зброї, яка є одним із ключових компонентів триваючої агресії росії проти України», – зазначив Кулеба і висловив подяку всім державам, які зайняли принципову позицію.

Зазначається, що українські дипломати продовжують працювати над відновленням історичної справедливості та вшанування жертв жахливого злочину.

За словами Кулеби, увага до Голодомору в ООН зростає, а кількість підписів різко зросла в порівнянні з попереднім таким документом у 2018 році.

Російська дезінформація підриває боєздатність армії Болгарії

Зокрема, документ підписали країни Євросоюзу, Азербайджан, Австралія, Боснія і Герцеговина, Гватемала, Чилі, Японія, Південна Корея, Велика Британія, США, Уругвай, Коста-Рика, Маршаллові острови та Палау.

У жовтні Парламентська асамблея Ради Європи визнала Голодомор геноцидом, а у листопаді одразу кілька штатів США приєдналися до визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу.

Нагадаємо, у четверту суботу листопада українці по всьому світу вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років.